Меню
UA
0 800 30 5555 Для дзвінків по Україні
0 800 30 5555 Для дзвінків по Україні
+38 044 495 22 77 Для міжнародних дзвінків
Про банк
i-Bank
Інтернет-банкінг
Інтернет-банкінг
приватним клієнтам
Вхід Реєстрація
корпоративним клієнтам
Вхід Реєстрація
Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard

Математика подорожей

14 Червня 2018

Франція — одна з найпопулярніших країн для туристичних подорожей та відряджень! Звісно, подорож до найромантичнішої країни не обійдеться без попереднього придбання авіаквитків, бронювання готелю та оренди авто.

Які ж ситуації, пов’язані з банківськими операціями, можуть трапитися? Перш за все, при оплаті бронювання найчастіше відбувається «подвійне блокування сум». Що це і як діяти пояснюємо в простих цифрах на конкретних прикладах.

Наприклад: перед подорожжю ваш баланс на картковому рахунку становив 1000 євро. На сайтах компаній ви замовляєте авіаквитки в обидві сторони за 200 євро, бронюєте готель — 400 євро, а оренда авто обійшлася в 100 євро.Як відомо, при розрахунках карткою всі три суми блокуються. Таким чином, доступна для вас сума становить 300 євро.

Проте в останній момент оренда авто подорожчала і коштує вже 165 євро. Тому компанія розблокувала попередні 100 євро і списала 165 євро. Відтак, ваш баланс становитиме 235 євро (300+100-165). Поки все гаразд, але тут ви вирішуєте скористатися додатковими послугами готелю ще на 150 євро. У зв’язку з технічною помилкою готель не розблокував раніше заблоковані 400 євро, проте списав з рахунку 550 євро за фактично надані послуги ( 400 євро бронювання +150 євро додаткові послуги готелю). В результаті ваш баланс стане від’ємним: -315 євро. Від’ємна сума може виникати як на кредитних, так і на дебетних платіжних картках і є прикладом виникнення несанкціонованого овердрафту по рахунку.

Як повернути свої кошти? Для виправлення ситуації необхідно звернутися до працівників готелю з проханням розблокувати суму в 400 євро, адже компанія вже списала 550 євро за надані послуги. Якщо звернутися до готелю немає можливості або звернення не дало результату, ви можете звернутися до клієнтської підтримки нашого банку. В обох варіантах після розблокування суми в розмірі 400 євро баланс «вирівняється» та становитиме 85 євро!

Тепер, розуміючи внутрішній механізм системи оплати банківською картою, ви можете без зайвих турбот насолоджуватися подорожами.

Опитувальник клієнта
Оцінити роботу відділення
Як додати картку у Google Pay
Перекази з картки на картку
Інтернет-банкінг «i-Bank»
Комунальні послуги, поповнити мобільний
Кредитний калькулятор
Акції
Зворотній зв'язок
Заявка на довідку/виписку
Заявка на GSM банкінг
Бонусна Програма MasterCard® Rewards