Меню
UA
0 800 30 5555 Для дзвінків по Україні
0 800 30 5555 Для дзвінків по Україні
+38 044 495 22 77 Для міжнародних дзвінків
Про банк
i-Bank
Інтернет-банкінг
Інтернет-банкінг
приватним клієнтам
Вхід Реєстрація
корпоративним клієнтам
Вхід Реєстрація
Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

Фішинг

Що таке фішинг

Читаючи електронну пошту або переглядаючи сторінки в Інтернеті, слід пам'ятати про шахраїв, які прагнуть викрасти Ваші особисті дані або гроші, а зазвичай і те, і інше. Такі шахрайські дії або схеми називаються «фішингом» (від англійського слова «fish», що означає «риба» або «рибалити»), оскільки їх мета – «вивудити» у Вас Ваші персональні дані.

Як розпізнати фішинг-атаку

Нові шахрайські схеми з'являються практично щодня. Ви можете самостійно навчитися розпізнавати шахрайські повідомлення, ознайомившись з їх деякими відмітними ознаками.

Фішингові повідомлення можуть містити:

  • відомості, що викликають тривогу або погрози, наприклад, закриття ваших банківських рахунків;
  • обіцянки великої грошової вигоди з мінімальними зусиллями або зовсім без них;
  • відомості про операції, які є занадто хорошими, щоб бути правдою;
  • запити про пожертвування від імені благодійних організацій після повідомлень в новинах про стихійні лиха;
  • граматичні та орфографічні помилки.

Популярні фішингові схеми

Шахрайство з використанням відомих брендів. У таких шахрайських схемах використовуються підроблені повідомлення електронної пошти або веб-сайти, що містять назву відомих корпорацій, банків, компаній. У них Вам можуть повідомляти про перемогу в якому-небудь конкурсі, що проводиться Банком/компанією, про те, що потрібні Ваші облікові дані, пароль, ПІН, номер карти тощо або про те, що до Вас звертається представник Банку/компанії, для допомоги у вирішенні проблем з комп'ютером, і тому подібне. Подібні шахрайські схеми від імені служби технічної підтримки також можуть використовуватись по телефону.

Фальшиві лотереї. Ви можете отримати повідомлення, в яких йдеться про те, що Ви виграли в лотерею, яка проводиться Банком. Зовні ці повідомлення можуть виглядати так, ніби вони були відправлені від імені одного з високопоставлених співробітників. Сміливо видаляйте подібні повідомлення.

Фальшиві антивіруси і програми для забезпечення безпеки. Подібне шахрайське ПЗ, також відоме під назвою «scareware», – це програми, які виглядають так, ніби вони забезпечують безпеку Вашого ПК, хоча, насправді, все зовсім навпаки. Такі програми генерують помилкові повідомлення про різні погрози, а також намагаються залучити користувача до шахрайських транзакцій. Ви можете зіткнутися з ними в електронній пошті, онлайн-оголошеннях, в соціальних мережах, в результатах пошукових систем і навіть в спливаючих вікнах на комп'ютері, які імітують системні повідомлення.

Програма винагород Mastercard
Мобільний додаток СА+
Як додати картку у Apple Pay
Як додати картку у Google Pay
Перекази з картки на картку
Інтернет-банкінг «i-Bank»
Оплата за кредит, комунальні послуги та сервіси
Оцініть задоволеність сайтом
Бонусна Програма MasterCard® Rewards