Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

 

Фішинг

Що таке фішинг

Читаючи електронну пошту або переглядаючи сторінки в Інтернеті, слід пам'ятати про шахраїв, які прагнуть викрасти Ваші особисті дані або гроші, а зазвичай і те, і інше. Такі шахрайські дії або схеми називаються «фішингом» (від англійського слова «fish», що означає «риба» або «рибалити»), оскільки їх мета – «вивудити» у Вас Ваші персональні дані.

Як розпізнати фішинг-атаку

Нові шахрайські схеми з'являються практично щодня. Ви можете самостійно навчитися розпізнавати шахрайські повідомлення, ознайомившись з їх деякими відмітними ознаками.

Фішингові повідомлення можуть містити:

  • відомості, що викликають тривогу або погрози, наприклад, закриття ваших банківських рахунків;
  • обіцянки великої грошової вигоди з мінімальними зусиллями або зовсім без них;
  • відомості про операції, які є занадто хорошими, щоб бути правдою;
  • запити про пожертвування від імені благодійних організацій після повідомлень в новинах про стихійні лиха;
  • граматичні та орфографічні помилки.

Популярні фішингові схеми

Шахрайство з використанням відомих брендів. У таких шахрайських схемах використовуються підроблені повідомлення електронної пошти або веб-сайти, що містять назву відомих корпорацій, банків, компаній. У них Вам можуть повідомляти про перемогу в якому-небудь конкурсі, що проводиться Банком/компанією, про те, що потрібні Ваші облікові дані, пароль, ПІН, номер карти тощо або про те, що до Вас звертається представник Банку/компанії, для допомоги у вирішенні проблем з комп'ютером, і тому подібне. Подібні шахрайські схеми від імені служби технічної підтримки також можуть використовуватись по телефону.

Фальшиві лотереї. Ви можете отримати повідомлення, в яких йдеться про те, що Ви виграли в лотерею, яка проводиться Банком. Зовні ці повідомлення можуть виглядати так, ніби вони були відправлені від імені одного з високопоставлених співробітників. Сміливо видаляйте подібні повідомлення.

Фальшиві антивіруси і програми для забезпечення безпеки. Подібне шахрайське ПЗ, також відоме під назвою «scareware», – це програми, які виглядають так, ніби вони забезпечують безпеку Вашого ПК, хоча, насправді, все зовсім навпаки. Такі програми генерують помилкові повідомлення про різні погрози, а також намагаються залучити користувача до шахрайських транзакцій. Ви можете зіткнутися з ними в електронній пошті, онлайн-оголошеннях, в соціальних мережах, в результатах пошукових систем і навіть в спливаючих вікнах на комп'ютері, які імітують системні повідомлення.

Контакт центр Credit Agricole
0 800 30 5555 Безкоштовно