Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

 

Бережіться акул!

Між гострих як бритва рифів, хижих акул і оглушливих хвиль серфінг може бути небезпечним спортом, якщо ви не дотримуєтесь декількох основних правил. Інтернет в цьому на нього дуже схожий.

Купуючи он-лайн, підписуючись на розсилку, приєднуючись до клубу чи ведучи блог, усі ми на якомусь етапі вказували свою особисту інформацію, таку як домашня адреса, споживацькі звички чи туристичні вподобання. Але ця інформацію легко може бути використана проти Вас:

 Сайтом, на якому необхідно було її вказати;

 Чи кимось, хто зламав цей сайт.

Окрім даних, які запитує сайт у явно вираженій формі, інформація про вас може збиратись і з інших джерел, наприклад:

  • Історії вашого браузеру, яка показує сайти, які Ви відвідали і продукти, які Ви переглядали чи купили;
  • Вашого браузерного середовища, яке містить інформацію про місце вашого підключення і ваше програмне й апаратне забезпечення.

Веб-сторінки, які ви відвідуєте, можуть використовувати цю інформацію відповідно до умов, які ми звичайно ж уважно читаємо.

Зловмисники намагаються викрасти інформацію і незаконно її використати для власного збагачення, що становить для Вас потенційну загрозу. Фішинг, використання вразливостей і троянських коней широко застосовується для отримання даних.

Беручи до уваги ці загрози, Ви повинні зробити усе можливе для того, щоб захистити свою персональну інформацію в мережі Інтернет, дотримуючись декількох простих правил:

  • Вказуйте в Інтернеті тільки ту інформацію, яка є обов’язковою. Наприклад, ви повинні вказати вашу особисту поштову адресу для роздрібного он-лайн магазину, але не для сайту з відео на замовлення;
  • Ніколи не дозволяйте вашому браузеру запам’ятовувати паролі.

Важливо правильно управляти безпекою браузера на вашому домашньому комп’ютері, використовуючи відповідні налаштування приватності і конфіденційності:

  • Cookie-файли - є частинами даних, що зберігаються вашим браузером відповідно до запиту веб-сторінки. Регулярно видаляйте їх чи встановіть налаштування для їх автоматичного видалення після закриття браузера;
  • Історія браузера – це перелік усіх сайтів, які Ви відвідали. Як правило, Ви можете визначити скільки буде зберігатись історія або встановити налаштування для її автоматичного видалення;
  • Кеш браузера зберігає завантажений контент. Регулярно видаляйте його;
  • Форма і автозаповнення даних є інформацією, яку Ви ввели і хочете використовувати в майбутньому. Не забувайте регулярно чи автоматично видаляти їх.

Анонімний перегляд є способом користування Інтернетом не залишаючи слідів або без збереження даних браузера.

Браузер, розширення, плагіни і операційна система завжди повинні бути оновленими на вашому домашньому комп’ютері. В ідеалі Ви можете налаштувати для них автоматичне оновлення. Ви також повинні оновлювати ваш антивірус і анти-шпигунські програми.

Купуючи он-лайн дотримуйтесь декількох основних правил:

  • Робіть платежі через відомого провайдера, наприклад, спеціалізовану фірму;
  • В інших випадках перш ніж вводити номер вашої банківської картки переконайтесь, що цей сайт має хорошу репутацію;
  • Іконка замка біля адреси URL вказує на те, що у Вас безпечне Інтернет з’єднання, це той мінімум, необхідний для он-лайн платежів.

Ще важливіше дотримуватись цих правил, працюючи з робочими даними. Якщо Ви дотримуєтесь цих правил, то викрадення ваших особистих даних чи конфіденційної інформації стане нелегким завданням для зловмисників.

Уникаючи рифів і акул, Ви можете скільки завгодно блукати Інтернетом!

Контакт центр Credit Agricole
0 800 30 5555 Безкоштовно