Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

 

Секрет Полішинеля

Біля басейну повітря прогрілося до приємних 25 градусів (по Цельсію, а не Фаренгейту!), а вдома в Києві - мінус 2°. Ви підключаєте свій планшет до готельного Wi-Fi і швиденько надсилаєте фото друзям, які мерзнуть!

Сьогодні легко залишатися на зв’язку, купувати речі, перевіряти стан свого банківського рахунку або заповнювати податкові декларації з будь-якої точки світу. Навіть без захищеного каналу зв’язку - через, наприклад, мережу вашої компанії, домашній Wi-Fi роутер або SIM картку, - публічні мережі завжди поруч.

Ви можете знайти:

•Wi-Fi або публічні/спільні мережі у парках, ресторанах, готелях, в гостях у друзів, в офісі у клієнтів тощо;
•безкоштовні або платні комп’ютери або мобільні пристрої загального користування у бізнес-залах готелів, у таксі, Інтернет кафе, терміналах аеропортів або інших місцях публічного користування.

Але ми часто забуваємо, що «публічний» насправді означає «незахищений». Через це ваша персональна або конфіденційна інформація стає об’єктом потенційної крадіжки. Як саме це відбувається:

•Коли Ви користуєтесь загальнодоступним комп’ютером, вся інформація, яку Ви вводите, включно з паролями та банківськими реквізитами, може бути збережена. Це можуть робити деякі безкоштовні чи дешеві програми, або ж комп’ютер може бути, наприклад, заражений трояном.
•Коли Ви під’єднуєтесь до публічної мережі, навіть з вашого персонального комп’ютера або пристрою, компанія-провайдер зв’язку може встановити, з метою заволодіння паролями, фальшиві сторінки, де потрібно вводити паролі на електронну пошту, банківську сторінку, платіжні сайти тощо.
•Шкідливе ПО може «падати на хвіст» офіційним завантаженням або оновленням програмного забезпечення.

Дотримуючись кількох простих правил, наведених нижче, Ви зможете безпечно користуватися загальнодоступним комп’ютером або мережею:

•Ніколи не залишайте ваш комп’ютер, телефон або планшет відкритим (коли вже було введено пароль) і без нагляду. Зараз це важливо, як ніколи раніше.
•Ніколи не заходьте у банківські чи робочі додатки або вашу пошту зі спільного комп’ютера у готелі, Інтернет кафе, аеропорту тощо. Ніколи не купуйте нічого он-лайн або не створюйте / не зберігайте документи, як робочі, так і особисті, які містять чутливу інформацію.
•Ніколи не вводьте свої банківські реквізити на сайті, адреса якого починається не з «https://» і не містить значок замка. Це стосується будь-якої мережі або пристрою.
•Ніколи не завантажуйте програмне забезпечення, «необхідне» для входу в публічну мережу.
•Якщо для доступу в мережу вам необхідно створити пароль, використовуйте той, що відрізняється від усіх інших ваших паролів.
•Не дозволяйте нікому користуватися вашим комп’ютером, планшетом або смартфоном.
•Не встановлюйте оновлення, коли користуєтесь публічною мережею.

На додачу до вищезазначених способів уникнення технічних ризиків, ви повинні завжди зберігати пильність - від цього залежить ваша безпека! Ви можете скористатися плівкою, яка не дасть стороннім побачити екран вашого пристрою. Ви також маєте слідкувати за тим, що говорите у публічних місцях, коли Ви, наприклад, розмовляєте по телефону, обідаєте з колегами, їдете в ліфті, йдете коридором або користуєтесь громадським транспортом.

Одним словом, дотримуйтесь цих простих правил для того, щоб ваша інформація не потрапила до чужих рук.

Контакт центр Credit Agricole
0 800 30 5555 Безкоштовно