
Будь ласка, введіть Ваше ім'я!
Про те, на які чинники варто звертати увагу при виборі банку заможним персонам і які тенденції спостерігаються у сфері обслуговування великого приватного капіталу, розповіла Єлизавета Тимошенко, директор департаменту розвитку VIP-банкінгу Credit Agricole в Україні.
У поточних умовах, коли фінансова система «очищається» від недобросовісних банків, власники великого приватного капіталу сфокусовані не стільки на завданнях примноження, скільки на збереженні коштів. Багато банків пішли з ринку, і припускаємо, що список може розширитися. Для заможних клієнтів зараз період, так би мовити, підвищеної уваги та аналізу стійкості банків, яким вони могли б довірити власний капітал. Люди бізнесу добре розуміють важливість прагматичного і ретельного вибору фінансового партнера, нерідко співпрацюють з кількома фінустановами для диверсифікації своїх активів.
Вважаю, не варто орієнтуватися на високу прибутковість і розглядати банки з точки зору надійності та стійкості. Безумовно, одним з основних факторів є структура акціонерів. Річ у тому, що, наприклад, банки з іноземним капіталом можуть користуватися підтримкою материнських структур, мають добре збалансовані бізнес-моделі та чітку стратегію розвитку. Також такі банки неухильно дотримуються законодавства як на локальному, так і на міжнародному рівні. Це означає цілковиту прозорість усіх операцій, етичність ведення бізнесу і як результат — гарантію збереження коштів клієнтів. Додатковим фактором надійності може виступати історія та позиції фінустанови. Наприклад, Група Credit Agricole здійснює свою діяльність з 1894 року і представлена в 52 країнах, в Україні працює вже 23 роки. Сьогодні це найбільший роздрібний банк Франції та Європи, а також № 1 в Європі у сфері банківського страхування та управління активами.
Звісно, крім цього, важливо вивчити і локальний банк міжнародної групи. Варто звернути увагу на фінансові показники: банк здійснює прибуткову діяльність чи зазнає збитків; на репутацію: які рейтинги і відгуки від клієнтів має банк. Хочу зазначити, що наша бізнес-модель дозволила банку успішно подолати найсильніші кризи, при цьому навіть у такі непрості для усіх періоди ми підтримували наших клієнтів фінансуванням. Сила і репутація нашого бренду підтверджуються різними рейтингами. В Україні Credit Agricole має найвищий з можливих національний довгостроковий рейтинг на рівні «AAA (ukr)» від міжнародного агентства Fitch. А такі видання, як «Деньги», «Новое время», «Forbes», незмінно включали наш банк у топ-3 найнадійніших серед найбільших банків України упродовж 2015 року.
В Україні Credit Agricole входить до провідної групи з надання послуг великому приватному капіталу. Ми забезпечуємо як роботу з капіталом клієнта на довготривалому горизонті, так і супровід щоденних операцій. Для наших клієнтів функціонує відділення ексклюзивного обслуговування в центрі Києва. У розпорядженні заможних персон — депозитарій з високим рівнем безпеки, зокрема завдяки скануванню відбитка пальця, переговорні кімнати з особливим французьким шармом і закритим доступом до каси, а також одні з найкращих персональних банкірів.