Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило статус Креді Агріколь Банку як одного з національних емітентів з найвищими рейтингами

20 Лютого 2020

12 лютого 2020 року рейтингове агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Креді Агріколь Банку на рівні «B», а довгостроковий рейтинг дефолту емітента в національній валюті на рівні «B+» з позитивним прогнозом. Довгостроковий рейтинг за національною шкалою був підтверджений на рівні «AAA (ukr)» зі стабільним прогнозом.

«Рейтингове агентство Fitch знову підтвердило статус Креді Агріколь Банку як одного з національних емітентів з найвищими рейтингами в Україні. Щорічне зростання позитивного показника чистого прибутку банку є підтвердженням ефективного управління та результативної стратегії банку. Потужна капіталізація, успішне управління проблемними активами й зважена політика щодо ризиків забезпечують фінансову стабільність банку”, - зазначив Джорджіо Сопранзі, член Правління і фінансовий директор Креді Агріколь Банку.

Рейтинги Креді Агріколь Банку:

  • Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті: підтверджено «B»; прогноз позитивний;
  • Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в національній валюті: «B+»; прогноз стабільний;
  • Короткостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній та національній валюті: підтверджено «B»;
  • Довгостроковий рейтинг за національною шкалою: підтверджено «AAA (ukr)»;
  • Рейтинг стійкості: підтверджено «b»;
  • Рейтинг підтримки: підтверджено «4».

Рейтингова агенція Fitch підтвердила рейтинг стійкості Креді Агріколь Банку на рівні «b», оскільки кредитний профіль банку мало змінився з моменту останнього огляду. Рейтинг стійкості «b» свідчить про надійну кредитоспроможність (у межах країни), хороші показники діяльності протягом усього циклу, невелику частку знецінених активів і достатню капіталізацію. Водночас, рейтинг залишається обмеженим потенційною волатильністю операційного середовища України, якому притаманний високий ризик.

Креді Агріколь Банк оприлюднив високі результати за 9 місяців 2019 року  (рентабельність задіяних активів у річному обчисленні склала 40%), підкріплені високим рівнем рентабельності, значним комісійним доходом та відмінною операційною ефективністю. Креді Агріколь Банк залишався прибутковим протягом усього операційного циклу, і, як очікується, низька вартість ризику та відновлення зростання обсягів кредитування допоможуть банку підтримувати рентабельність задіяних активів на поточному рівні.

На кінець 3 кварталу 2019 року показник власного капіталу (Fitch Core Capital – FCC) Креді Агріколь Банку становив 16% від активів, зважених на ризик. Капіталізація підтримується за рахунок обмеженого ризику додаткового формування резервів, зважених планів зростання та помірних виплат дивідендів.

Рівень фінансування та ліквідності банку був досягнутий завдяки стабільності депозитів, стабільній ліквідності й відсутності оптового фондування третіх сторін. Частка високоліквідних активів Креді Агріколь Банку, за вирахуванням погашень оптового фондування упродовж наступних 12 місяців, покрила 23% депозитів.

ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ РЕЙТИНГІВ

Рейтинг дефолту емітента та рейтинг підтримки Креді Агріколь Банку можуть підвищитися у разі підвищення суверенних рейтингів України і перегляду граничного рівня країни в бік збільшення. Рейтинг стійкості банку може знизитися у разі погіршення якості активів, що призведе до погіршення результатів діяльності та позиції капіталу за відсутності підтримки з боку акціонерів.  

Повний прес-реліз Fitch можна побачити за посиланням https://www.fitchratings.com/site/pr/10110615

Про Fitch Ratings

Fitch Ratings - це міжнародне агентство з кредитного рейтингу, що базується в Нью-Йорку та Лондоні. Це одна з трьох національно визнаних організацій статистичного рейтингу (NRSRO), створених Комісією з цінних паперів та бірж США у 1975 році. Fitch пропонує суверенні кредитні рейтинги, які описують здатність кожної країни виконувати свої боргові зобов'язання. Суверенні кредитні рейтинги доступні інвесторам, щоб допомогти їм зрозуміти рівень ризику, пов'язаний з інвестуванням у певну країну. Інвестори використовують рейтинги Fitch, присвоєні компаніям, у процесі управління інвестиціями, визначення ризику дефолту та можливості отримання прибутку від інвестицій. Fitch формує рейтинги, базуючись на таких факторах, як, наприклад: яку заборгованість має компанія та наскільки вона чутлива до системних змін, таких як процентні ставки.   

Про Креді Агріколь:

АТ «Креді Агріколь Банк» — сучасний універсальний банк, власником якого є провідна фінансова група в Європі — Credit Agricole Group (Франція). Група є головним партнером французької економіки та однією з найбільших банківських груп Європи. Це провідний роздрібний банк в Європі, що також має найбільший портфель активів в управлінні, є першим у галузі банківського страхування та третім у сфері проектного фінансування в Європі. Креді Агріколь працює на фінансовому ринку України з 1993 року та надає весь спектр банківських послуг бізнесу та приватним клієнтам, включаючи преміум-клієнтів. Банк приділяє особливу увагу співробітництву з компаніями агропромислового комплексу. Надійність та ділову репутацію Креді Агріколь в Україні підтверджують найвищі з можливих рейтинги Fitch, лідерські позиції в рейтингах стійкості банків, надійності банківських вкладів та найприбутковіших банків, а також 280 000 активних приватних клієнтів та 17 000 корпоративних клієнтів, серед яких міжнародні корпорації, великі українські компанії та представники малого та середнього бізнесу. Креді Агріколь Банк — соціально свідомий та відповідальний банк, що підтверджує свій статус безліччю реалізованих проектів в рамках програми корпоративної соціальної відповідальності «We Care!».

Контакти:

Вікторія Торяник, начальник управління зв’язків з громадськістю та внутрішніх комунікацій Креді Агріколь Банку 

Електронна пошта: Viktoriia.TORIANYK@credit-agricole.ua

Контакт центр Credit Agricole
0 800 30 5555 Безкоштовно