Сьогодні ми презентуємо щорічний інфографічний довідник «Агробізнес України» за 2022-2023 роки, в якому Креді Агріколь разом із партнерами проаналізували, як війна вплинула на основні показники агросектору та які тенденції спостерігаються на другий рік повномасштабної війни. Банк є стратегічним партнером агробізнесу та активно залучений у розвиток українського аграрного сектору протягом майже трьох десятиліть.
«Майже 10 років у нас є гарна традиція - разом із партнерами готувати для агробізнесу інфографічний довідник, в якому ми ділимося своєю експертизою та аналітикою ринку. Попри війну в аграрному секторі спостерігаються ознаки відновлення. Це стало можливим завдяки стійкості бізнесу та українців. Історії агрокомпаній, які розвивають свою справу навіть у прифронтових зонах, надихають нас ще більше удосконалюватися, щоб бути найкращим партнером для агробізнесу. Ми продовжуємо підтримувати наших клієнтів, фінансувати галузь та ділитися експертизою», -коментує Наталія Порвіна, директорка департаменту підтримки агробізнесу та ESG напряму Креді Агріколь Банку.
Отримати електронну версію довідника можна у вашого персонального менеджера Креді Агріколь Банк або за посиланням. Він буде корисний всім, хто працює в агробізнесі та дотичних галузях. Цей випуск «Агробізнес України» містить 46 сторінок інфографіки, що згрупована за напрямами: агробізнес у 2022-23 роки, рослинництво, тваринництво, переробна промисловість, інфраструктура та послуги, зокрема фінансові, а також новий розділ – стале сільське господарство. Вся інформація і статистика представлена у форматі зрозумілої та яскравої інфографіки.
«Десятий рік поспіль ми показуємо результати та тенденції агроринку в простій зрозумілій формі інфографік. Кожного року здається, що рік був складний. Останні два роки попри надскладні умови роботи – ракети, заміновані поля, обвали цін, заблоковані експортні шляхи – аграрії показують взірець стійкості. Саме це ми відобразили у цьогорічному довіднику, адже АПК залишається однією з основних галузей економіки України, яка займає більше половини експорту товарів», – коментує керівниця проєкту та відділу аналітики Latifundist Media Альона Дяченко.
Роботу над створенням інфографічного довідника провели фахівці агромедіахолдингу Latifundist Media та контент-маркетингової агенції Top Lead за підтримки Креді Агріколь Банку, EFSE Development Facility та фінансового сприяння Європейського Союзу в межах ініціативи EU4Business. Погляди, висловлені в публікації, жодним чином не можуть вважатися такими, що відображають офіційну думку Європейського Союзу.
Голова правління EFSE Development Facility Андреа Хагманн зазначила: «EFSE Development Facility пишається тим, що другий рік поспіль бере участь у розробці інфографічного довідника «Агробізнес України» у партнерстві з Credit Agricole Bank. Разом ми працюємо над покращенням рівня обізнаності задля поліпшення операційної діяльності та посилення стійкості малого та середнього бізнесу, особливо в аграрному секторі, який значно постраждав від російської збройної агресії. Спільно з нашими партнерами, EFSE Development Facility прагне просувати фінансування сталих сільськогосподарських практик та поширювати інформацію про останні досягнення, умови та тенденції на ринку».
«Агробізнес вже ніколи не буде таким як раніше, він проходить через трансформацію. Ця потреба викликана війною, зміною клімату, зростанням витрат та падінням прибутковості основних культур. На ринку втримаються ті хто оптимізує процеси та збільшить ефективність, знайде нові напрямки збуту, буде інвестувати в перероблення. В 10-му випуску довідника ми, крім традиційного огляду індустрії, розбираємо причини, які спричиняють потребу в трансформації, та нові можливості для зростання: біоенергетику і технології сталого сільського господарства», – Станіслав Шум, CEO Top Lead.