Меню
UA
0 800 30 5555 Для дзвінків по Україні
0 800 30 5555 Для дзвінків по Україні
+38 044 495 22 77 Для міжнародних дзвінків
Про банк
i-Bank
Інтернет-банкінг
Інтернет-банкінг
приватним клієнтам
Вхід Реєстрація
корпоративним клієнтам
Вхід Реєстрація
Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

Галина Жукова, член Правління ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»

23 Вересня 2013

Член правління, директор з роздрібного бізнесу та мережі ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» Галина Жукова - про те, як знайти користь в кредиті, як самому оцінити свою платоспроможність і чому прискіпливо потрібно обирати банк не лише для вкладу, але і для кредиту.

Як зрозуміти – чи варто брати кредит? За яких обставин кредит є благо? На жаль, дуже багато людей приймають  рішення про кредит з міркувань «бачу, хочу, немає грошей, беру кредит, а далі побачимо». А тим часом, кредит не має бути тягарем, він повинен допомагати здійснювати ваші мрії. У розвинених країнах багато людей за своє життя беруть по декілька кредитів – це нормальна практика. Проте в таких країнах фінансова культура суспільства вища. Мені здається, одна з місій міжнародних банківських груп в Україні якраз і полягає в тому, щоб підвищувати рівень фінансової освіти суспільства. А фінансово грамотній людині кредит корисний – він легко прораховує його вигідність і діє в своїх інтересах.

Якими б не були прискіпливими кредитні фахівці банку, ніхто, окрім самого позичальника, не зможе точніше визначити власну платоспроможність. Щоб зрозуміти, чи під силу кредит, достатньо виконати просту арифметичну вправу: особисті доходи (доходи усієї родини) мінус витрати, отримуємо чистий дохід в місяць. Далі щомісячний платіж по кредиту ділимо на чистий дохід. Якщо в результаті отримуємо, що платіж складає менше половини чистого доходу, то можна абсолютно спокійно ставати позичальником. Якщо це співвідношення до трьох чвертей – теж відносно безпечно. Якщо вище – такий кредит обслуговувати буде важко.

 Найпоширеніша помилка позичальника – клієнти дуже уважно обирають банк для розміщення депозиту (і це правильно!), але коли справа стосується кредиту, на жаль, багато хто думає, що не має значення, в якому банку брати кредит. Адже позичальник має бути впевнений, що банк має прозорі умові, що якість послуг відповідає ціні (це стосується як самого кредиту, так і страховки інших супутніх і додаткових послуг). Потрібно заздалегідь вивчити умови кредитного договору. Перш ніж взяти кредит, потрібно почитати про банк, його акціонерах, його стратегії. Адже позичальник вступає у довгострокові відносини з банком, і важливо, щоб йому було комфортно протягом всього терміну «життя» кредиту.

Запропонований банком договір потрібно просто прочитати. На жаль, далеко не всі позичальники це роблять. Потрібно розібратися з тим, що за тип ставки (фіксовану або плаваючу) пропонує банк. Якщо плаваючу – потрібно подивитися, від чого саме залежить зміна ставки. Уважно треба проаналізувати всі комісії, які описані в договорі, штрафні санкції і так далі.

Варто з'ясувати, чи немає так званих «прихованих» комісій, наприклад, за перерахування кредитних коштів в автосалон. Необхідно уважно ознайомитися з умовами страховок, що вимагає банк – КАСКО автомобіля і страхування життя позичальника.

За порушення позичальниками умов кредитного договору зазвичай застосовуються штрафні санкції, що є абсолютно нормальним не лише в Україні, але і в світовій банківській практиці. Тому варто уважно вивчити всі умови погашення – терміни, розміри платежів, особливості дострокового погашення і тому подібне. Неодмінно потрібно отримати в банку графік платежів по кредиту.

І, звичайно, потрібно шукати спеціальні пропозиції. Наприклад, по автокредитах акційні та партнерські програми зазвичай розробляються спільними зусиллями декількох партнерів (імпортер/ ділер, банк, страхова компанія) для підтримки або збільшення продажів однієї чи іншої моделі або збільшення продажів в цілому. Зазвичай по таких програмах умови кредитування в частині ціни вигідніше для позичальника, проте не варто забувати, що і вимоги до позичальників можуть бути вище в таких випадках, наприклад, більше власний внесок, коротше термін кредиту. Проте витрачене на пошуки оптимальної кредитної програми час – це гарна інвестиція.
 

Програма винагород Mastercard
Мобільний додаток СА+
Як додати картку у Apple Pay
Як додати картку у Google Pay
Перекази з картки на картку
Інтернет-банкінг «i-Bank»
Оплата за кредит, комунальні послуги та сервіси
Оцініть задоволеність сайтом
Бонусна Програма MasterCard® Rewards