Програма винагород Mastercard
Каталог подарунків Mastercard
Online чат
Онлайн консультант
Очікування оператора...
Онлайн консультант

Інформація щодо змін у правилах надання автокредитів

28 Серпня 2023

Шановні клієнти, повідомляємо, що з 12 вересня 2023 року вносяться зміни до «Правил надання та обслуговування кредиту на придбання та під заставу транспортного засобу». Зміни впроваджені з метою уточнення формулювань та відповідно до чинного законодавства у сфері платіжних послуг.

Зміни та доповнення стосуються опису детального порядку погашення кредиту із залишковою вартістю (п. 1.9.4), опису умов договірного списання (дебетування рахунку) (п.1.14) та умов внесення змін та доповнень до Правил та інформування Клієнтів (п.7.9). Також, будь ласка, зверніть увагу на те, що змінено строк надання техпаспорту у разі оформлення у заставу майнових прав із 30 днів на 5 днів (п.2.3.21).

Оновлені Правила розміщено за посиланням.

Нижче докладно про зміни та доповнення:

Пункт, який було змінено в Правилах:

БулоСтало
2.3.21. У разі оформлення у заставу майнових прав за договором купівлі-продажу транспортного засобу, що є Предметом застави, Позичальник зобов’язаний протягом 30 календарних днів із дня видачі кредиту пред’явити Банку оригінал свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (…)2.3.21. У разі оформлення у заставу майнових прав за договором купівлі-продажу транспортного засобу, що є Предметом застави, Позичальник зобов’язаний протягом 5 календарних днів із дня видачі кредиту пред’явити Банку оригінал свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (…)

Перелік пунктів, які були додані до Правил:

1.9.4. Особливості погашення заборгованості за Кредитом із залишковою вартістю.

Кредит із залишковою вартістю – кредит, який для умов погашення складається з двох частин: основної та залишкової. Основна частина – частина кредиту, яка для погашення включається в щомісячний ануїтетний платіж із першого платежу до платежу (включно), який передує останньому платежу зі сплати Залишкової частини. Залишкова частина – частина кредиту, яка підлягає сплаті після Основної частини, одним платежем до закінчення строку користування кредитом, з урахуванням умов Договору та Правил. 

Основна частина кредиту для погашення включається в щомісячний платіж із першого платежу до платежу (включно), який передує останньому платежу зі сплати Залишкового платежу. Залишкова частина кредиту підлягає сплаті одним платежем у кінці строку користування кредитом, із врахуванням умов Договору та Правил. Розмір щомісячних платежів, що включають Основну частину та Залишкову частину кредиту, визначений Сторонами у Графіку платежів по кредиту.

Дострокове часткове та повне погашення заборгованості за Договором відбувається у порядку, визначеному Правилами, та з особливостями, передбаченими цим пунктом Договору. Суми платежу, що перевищують суму чергового платежу по кредиту та процентах згідно Графіка платежів по кредиту, спрямовуються на дострокове часткове повернення Основної частини кредиту, в результаті чого змінюється Графік платежів по кредиту шляхом зменшення останнього платежу за Основною частиною кредиту або кількості платежів.

При повному (в т. ч. достроковому) поверненні Основної частини кредиту Позичальник зобов’язаний протягом 1 (одного) місяця з дати повернення Основної частини кредиту погасити Залишкову частину кредиту в повному обсязі або протягом цього ж місяця укласти з Банком договір про внесення змін та доповнень до Договору щодо продовження строку кредитування не більше ніж на 3 (три) роки (далі – додатковий строк), з підвищенням процентної ставки на 2 (два) процентних пункти, розмір яких визначений у п.1.2. Договору, та встановлення нового Графіка платежів по кредиту (ануїтет).

1.14. Дебетування рахунку (договірне списання). Укладенням Договору, умовами якого передбачено дебетування рахунку, Позичальник надає Банку розпорядження та згоду здійснювати операції з дебетування рахунків Позичальника, а Банк має право ініціювати дебетовий переказ із рахунків Позичальника, що відкриті чи можуть бути відкриті в Банку, в будь-якій валюті та щодо будь-яких сум з виконання будь-якої з нижче перерахованих операцій, в тому числі з виконання пов’язаних між собою платіжних операцій (під пов’язаними між собою операціями маються на увазі операції з виконання зобов’язань Позичальником перед Банком за таким Договором, строк виконання яких настав, а саме:

-  суми заборгованості щодо повернення суми кредиту та/або процентів, нарахованих за користування кредитом;

 - суми неустойки (пені, штрафів) за порушенням Позичальником своїх зобов’язань, нарахованої згідно з Договором;

- інші платежі, які можуть виникнути за Договором.1.14.1. Рахунок Позичальника означає всі разом або окремо будь-який із поточних та/або вкладних рахунків Позичальника, що відкриті або будуть відкриті Позичальником в Банку на підставі кожної із заяв та/або договору на відкриття рахунків, а також будь-який інший рахунок Позичальника, що відкрито або буде відкрито Позичальнику в Банку без надання Позичальником такої заяви та/або договору на відкриття рахунків відповідно до чинного законодавства. Кожна із заяв та/або договір на відкриття рахунків Позичальника є невід’ємною частиною Договору для цілей визначення номера рахунку Позичальника (вище за текстом та надалі –«Рахунок» або разом «Рахунки»).

1.14.2. У випадку нестачі коштів для виконання зобов’язань у повному обсязі Сторони погоджуються, що дебетування рахунку може здійснюватися частково (в розмірі залишку коштів на рахунку). Банк кожного операційного дня проводить перевірку стану рахунку та, за умови наявності коштів на ньому, здійснює платіж/платежі в повному обсязі або частково, до повного виконання зобов’язань/погашення заборгованості.

1.14.3. Банк має право, проте не зобов’язаний, прийняти виконання зобов’язань у валюті, іншій, ніж визначена Договором. Позичальник доручає Банку та надає Банку всі необхідні повноваження, від імені та за рахунок Позичальника, а у випадку необхідності – від власного імені, проте за рахунок Позичальника, здійснювати купівлю та/або продаж або обмін валюти.

Позичальник також надає Банку право, розпорядження та згоду:

(і) на виконання платіжних операцій з дебетування Рахунку Позичальника в іншій валюті, ніж валюта зобов’язання за Договором (далі – Валюта Заборгованості) на суми, у відповідній валюті рахунку для продажу (або обміну) відповідної дебетованої валюти за (на) Валюту Заборгованості або купівлі Валюти Заборгованості за дебетовану з Рахунка Позичальника валюту від імені та за рахунок Позичальника, а у випадку необхідності – від власного імені, проте за рахунок Позичальника; та

(іі) здійснювати купівлю та/або продаж, та/або обмін такої дебетованої з Рахунку Позичальника валюти (надалі такі валютообмінні операції іменовані – «Конвертація») на міжнародному валютному ринку та/або міжбанківському валютному ринку України за курсом НБУ на дату здійснення операції.

Отриману в результаті Конвертації Валюту Заборгованості Банк зараховує на Рахунок Позичальника у відповідній(их) валюті(ах) та/або безпосередньо на рахунок Банку для цілей виконання відповідних зобов’язань Позичальника. В разі необхідності, Банк від імені та за рахунок Позичальника або від власного імені, але за рахунок Позичальника, здійснює оплату всіх зборів/податків/інших витрат, що застосовуються при здійсненні Конвертації, у тому числі збору до Пенсійного фонду України, в розмірі, встановленому чинним законодавством України (якщо застосовується).

Отримувачем за платіжними операціями з дебетування рахунку є Банк, Банк самостійно спрямовує їх на відповідні рахунки для погашення заборгованості.

1.14.4. Дебетування коштів із Рахунку Позичальника здійснюється за платіжною інструкцією Банку. При цьому, при визначенні черговості надходження платіжних документів до Банку протягом дня здійснення Банком дебетування рахунку, така(і) платіжна(і) інструкція(ї) вважатиметься(уться) першочерговим(и) щодо його(їх) надходження до Банку і тому, відповідно, підлягає(ють) виконанню Банком раніше за інші платіжні документи.

1.14.5. Максимальна сума платіжних операцій із дебетування Рахунку Позичальника за Договором розраховується на відповідний день дебетування Рахунку та становить сукупність грошових сум: (і) всієї поточної заборгованості Позичальника перед Банком, що існує на день дебетування Рахунку Позичальника, (іі) всієї простроченої заборгованості Позичальника перед Банком, що існує на день дебетування Рахунку Позичальника, та (ііі) штрафні санкції (штрафи/пеня) за порушення Позичальником зобов’язань за Договором.

Підписання Позичальником Договору означає надання Позичальником згоди на виконання передбачених Договором та цими Правилами операцій з дебетування Рахунку, в тому числі першої та всіх наступних пов'язаних між собою платіжних операцій.

Сторони домовились, що під пов’язаними між собою операціями маються на увазі операції з виконання зобов’язань Позичальника перед Банком, строк виконання яких настав у відповідності до Договору, випадки й умови дебетування рахунку, є схожими за змістом та пов’язані між собою спільними ознаками операції, та їх кожне виконання (здійснення) Банком як ініціатором платіжної операції не потребує згоди Позичальника й охоплюється згодою, що надана Позичальником Банку на умовах Договору. Надана Позичальником Банку, відповідно до Договору, згода дебетування рахунку не обмежена сумою, діє протягом строку дії Договору.

Позичальник не може відкликати згоду на виконання платіжних операцій шляхом дебетування рахунку, яка надана згідно Договору, що здійснюється для виконання грошових зобов'язань такого Позичальника перед Банком.

1.14.6. У разі наявності залишку коштів на Рахунку погашення заборгованості Позичальника після повного погашення заборгованості за Договором, Позичальник доручає Банку зарахувати такі кошти на поточний/картковий рахунок Позичальника відкритий в Банку. У випадку відсутності відкритого поточного/карткового рахунку Позичальника в Банку, Позичальник повинен звернутися в Банк для отримання залишку коштів через касу Банку.

7.9. Зміни та доповнення до Правил, а також зміни до Тарифів Банку вносяться Банком в односторонньому порядку; всі редакції публічної частини Договору (Правил) та Тарифів Банку зберігаються на Офіційному сайті Банку.

Банк надсилає Позичальнику інформацію про зміну та доповнення Правил та Тарифів Банку шляхом направлення повідомлень у Платіжному застосунку «СА+», а також шляхом розміщення оголошень на Офіційному сайті Банку у відповідних розділах.

 Повідомлення про зміни надаються Банком Позичальнику не пізніше ніж за 15 календарних днів до їх запровадження шляхом, визначеним Позичальнику в заяві-анкеті, та/або шляхом розміщення оголошень у загальнонаціональних засобах масової інформації, та/або на Офіційному сайті Банку, та/або на інформаційних стендах в установах Банку, та/або в інший спосіб на вибір Банку. Якщо Позичальник не згоден зі змінами, він має право достроково розірвати Договір без сплати додаткової комісійної винагороди за його розірвання, попередньо погасивши всю заборгованість за Договором. В іншому випадку такі зміни вважаються прийнятими Позичальником, якщо до дати, з якої вони застосовуватимуться, Позичальник не повідомить Банк про розірвання Договору.

Контакт центр Credit Agricole
0 800 30 5555 Безкоштовно